AKCIA 01-2018 1+1 -15%

<p><span style=&quot;color: #ff0000;&quot;>AKCIA</span> 01-2018 1+1 <span style=&quot;color: #ff0000;&quot;>-15%</span></p>

ULMUS PARVIFOLIA + KUFEA YZOPOLISTÁ - Cuphea

€ 62,50 s DPH

€ 73,50 s DPH Zľava € 11

Dostupnosť: Skladom

ULMUS PARVIFOLIA, 33cm
Rozmery misky: 14,5 x 10 x 6 cm
Výška s miskou: cca 30 - 35 cm
Pôvodná cena: 24, 50 eur

AKCIA 04-2017 1+1+1 - 20%

KUFEA YZOPOLISTÁ, 27-33cm
Rozmery misky: 15 x 10,5 x 6 cm
Výška s miskou: 27-30cm
Pôvodná cena: 49 eur

Cuphea

KUFEA YZOPOLISTÁ (CUPHEA) = JAPONSKÁ MYRTA

• Kvitnúci bonsai – má drobné fialové kvietky

Kufea (po latinsky Cuphea) sa nazýva aj japonská myrta alebo nepravá myrta. Je to krásny stálozelený ker, ktorý sa pestuje v našom podnebí ako interiérový bonsaj, keďže pochádza z tropického podnebia. Výborne sa hodí i na balkóny. Potrebuje prirodzené svetlo, má rada polotieň. Kufea je obľúbená stálozelená drevina, vďaka svojím drobným listom a záplave kvetov fialovej farby. V teple je potrebná bohatá zálievka a počas vegetačného obdobia i pravidelné hnojenie. Pozor v obdobiach chladu odporúčame nepremokriť. Dobre sa rozmnožuje odrezkami.

DOBRÉ RADY AKO PESTOVAŤ BRESTY:

Čínske bresty pestujeme podobne ako ostatné bytové bonsaje, o ktorých sme už na stránkach magazínu písali. Zamerajme sa preto najmä na ich osobitosti.

SVETLO: Bresty sa u nás pestujú predovšetkým ako bytové bonsaje. Nezabúdajme však, že milujú slnko. V lete ich môžeme pestovať aj priamo na výslnných stanovištiach balkónov a záhrad. Ak sa kúpu v slnečnom svetle, lístočky sa im po okrajoch sfarbia do tmavo červena. Naopak ak sa pestujú v bytoch ďalej od okna na mieste s nízkou svetelnosťou, lístky rýchlo zožltnú a opadávajú.Toto výrazné žltnutie a opadávanie brestov je ich veľkým šťastím, pretože svojmu pestovateľovi dokážu včas naznačiť, že niečo nie je v poriadku. Že niektorý zo životne dôležitých faktorov je zanedbaný, či už ide o svetlo, alebo vodu. Pre bresty je typické, že ľahko zožltnú a aj celkom opadajú. Ak sa pestovateľ spamätá a zjedná rýchlu nápravu v ich pestovaní, do 14 dní zapučia mladými púčikmi a opäť sa veselo zazelenajú.
Kvôli láske ku svetlu, by sa mali čínske bresty pestovať priamo na okenných doskách, alebo je treba ich dosvietiť umelým osvetlením.

VODA: Bresty majú radi dostatok vlahy. Preto ich polievame denne a staráme sa, aby ich koreňový bal nikdy celkom nepreschol. Ak sa to stane, použijeme malé záchranné opatrenie a substrát aj s miskou ponoríme na 15 minút do nádoby s vodou, aby sa premokrili aj preschnuté časti substrátu. Nezabúdame rosiť listy. Do rozprašovača môžeme pridať i listové hnojivo.

VÝŽIVA: Bresty hnojíme počas vegetačnej sezóny každé 2 týždne tekutým hnojivom, alebo do substrátu zapravíme na začiatku vegetačnej sezóny pevné, pozvoľne sa uvoľňujúce hnojivo Biogold alebo Osmocote. Dobrá výživa je pre rýchlo rastúci brest dôležitá.

ZIMOVANIE: Bresty znášajú pomerne široké teplotné rozhranie a podľa toho sa aj správajú. Ak ich zimujeme v byte, v teplej miestnosti okolo 20°C, zostávajú celoročne ze-lené. Iba počas zimy čiastočne prepŕchajú, čo býva spôsobené nedostatkom svetla, alebo prirodzenou pozvoľnou výmenou listov.
Ak bresty drobnolisté boli privezené zo severnejších oblastí Ázie, môžeme ich zimovať v chlade pri teplotách blízkych 0°C. V tom prípade sa im na jeseň lístie vyfarbí a opadá a až na jar im vypučia nové listy. Pri chladnom zimovaní bez listov znížime mierne zálievku. Toto zimovanie brestov je zriedkavejšie.

http://www.e-bonsai.eu/n/ulmus-parvifolia-strom-elfov

FOTOGRAFIE SÚ LEN ILUSTRAČNÉ

 

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie zaujímavé produkty:

 • Kufea Yzopolistá, 27-30cm

  • Kvitnúci bonsai – má drobné fialové kvietkyKufea (po latinsky...

  € 49 s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Ulmus parvifolia 27-32cm

  Čínske bresty pestujeme podobne ako ostatné bytové bonsaje, o...

  € 24,50 s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • SERISSA FOETIDA VARIEGATA, 33cm

  Serissa je stálozelená drevina pochádzajúca zo subtropických a...

  € 24,50 s DPH

  Dostupnosť: Vypredané

Prihlásenie