Ulmus parvifolia 27-32cm

Ulmus parvifolia 27-32cm

Čínske bresty pestujeme podobne ako ostatné bytové bonsaje, o ktorých sme už na stránkach magazínu písali. Zamerajme sa preto najmä na ich osobitosti.

€ 24,50 s DPH

Dostupnosť: Vypredané

ULMUS PARVIFOLIA, výška 27-32cm

Rozmery misky: 14 x 10 x 6 cm

Výška stromu aj s miskou: cca 27-32cm

DOVOZCA DO SR A DISTRIBÚTOR: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, spol. s r. o.

Článok a dobré rady o pestovaní tohto druhu bonsajov nájdete v magazíne Bonsaj a čaj č. 9 alebo na  
http://www.e-bonsai.eu/n/ulmus-parvifolia-strom-elfov

Ulmus parvifolia 27-32cmUlmus parvifolia 27-32cmUlmus parvifolia 27-32cm

DOBRÉ RADY AKO PESTOVAŤ TIETO BONSAJE:

Čínske bresty pestujeme podobne ako ostatné bytové bonsaje, o ktorých sme už na stránkach magazínu písali. Zamerajme sa preto najmä na ich osobitosti. 

SVETLO: Bresty sa u nás pestujú predovšetkým ako bytové bonsaje. Nezabúdajme však, že milujú slnko. V lete ich môžeme pestovať aj priamo na výslnných stanovištiach balkónov a záhrad. Ak sa kúpu v slnečnom svetle, lístočky sa im po okrajoch sfarbia do tmavo červena. Naopak ak sa pestujú v bytoch ďalej od okna na mieste s nízkou svetelnosťou, lístky rýchlo zožltnú a opadávajú.Toto výrazné žltnutie a opadávanie brestov je ich veľkým šťastím, pretože svojmu pestovateľovi dokážu včas naznačiť, že niečo nie je v poriadku. Že niektorý zo životne dôležitých faktorov je zanedbaný, či už ide o svetlo, alebo vodu. Pre bresty je typické, že ľahko zožltnú a aj celkom opadajú. Ak sa pestovateľ spamätá a zjedná rýchlu nápravu v ich pestovaní, do 14 dní zapučia mladými púčikmi a opäť sa veselo zazelenajú.
Kvôli láske ku svetlu, by sa mali čínske bresty pestovať priamo na okenných doskách, alebo je treba ich dosvietiť umelým osvetlením.

VODA: Bresty majú radi dostatok vlahy. Preto ich polievame denne a staráme sa, aby ich koreňový bal nikdy celkom nepreschol. Ak sa to stane, použijeme malé záchranné opatrenie a substrát aj s miskou ponoríme na 15 minút do nádoby s vodou, aby sa premokrili aj preschnuté časti substrátu. Nezabúdame rosiť listy. Do rozprašovača môžeme pridať i listové hnojivo. 

VÝŽIVA: Bresty hnojíme počas vegetačnej sezóny každé 2 týždne tekutým hnojivom, alebo do substrátu zapravíme na začiatku vegetačnej sezóny pevné, pozvoľne sa uvoľňujúce hnojivo Biogold alebo Osmocote. Dobrá výživa je pre rýchlo rastúci brest dôležitá.

ZIMOVANIE: Bresty znášajú pomerne široké teplotné rozhranie a podľa toho sa aj správajú. Ak ich zimujeme v byte, v teplej miestnosti okolo 20°C, zostávajú celoročne ze-lené. Iba počas zimy čiastočne prepŕchajú, čo býva spôsobené nedostatkom svetla, alebo prirodzenou pozvoľnou výmenou listov.
Ak bresty drobnolisté boli privezené zo severnejších oblastí Ázie, môžeme ich zimovať v chlade pri teplotách blízkych 0°C. V tom prípade sa im na jeseň lístie vyfarbí a opadá a až na jar im vypučia nové listy. Pri chladnom zimovaní bez listov znížime mierne zálievku. Toto zimovanie brestov je zriedkavejšie. 

http://www.e-bonsai.eu/n/ulmus-parvifolia-strom-elfov

Brest

, 11.3.2019 10:01:24

Dobrý deň. Mám bonsai už rok a v decembri mu vyschli listy a doteraz nenarástli nové. Polievam ho tak ako vždy rosim listy každý deň ráno ale zdá sa mi že vyschne celý strom. Dá sa to nejako ešte zachrániť? Ďakujem

Re: Brest

, 11.3.2019 10:09:18

Dobrý deň, v zime býva najväčším problémom nedostatok svetla a teplo z radiátorov. Aby sme Vám vedeli dobre poradiť a nájsť chybu, potrebujeme vedieť viac o spôsobe pestovania a o podmienkach, v akých strom rástol. Zavolajte nám prosím na 037-6522582, Vladimír Ondejčík Vám rád fundovane poradí.

Re: Re: Brest

, 12.3.2019 15:01:40

O tom strome neviem vôbec nic, dostala som ho darom. Bonsaj mám na parapete z východnej strany ale doteraz sa mu darilo. Poliala som ho raz univerzálnym hnojivom na kvety a ovocie, možno aj tým som to pokazila. Dnes som mu vymenila hlinu tak neviem či sa oplatí ešte čakať. Nezabralo by nejaké hnojivo na rast listov? Ďakujem za odpoveď

Re: Re: Re: Brest

, 12.3.2019 21:14:18

Viac informácií o brestoch nájdete v článku: http://www.e-bonsai.eu/n/ulmus-parvifolia-strom-elfov. Strom opadal pred niekoľkými mesiacmi, to je dávno, škoda, že ste to neriešili včas. Bresty vedia vďačne vyrašiť ak sa odstráni pestovateľská chyba, záleží od podmienok, aké majú. Radi Vám poradíme, no potrebujeme viac informácií o strome a podmienkach pestovania. Najlepšie by bolo zatelefonovať nám, ako sme Vám už odporúčali v minulom komentári, prípadne pošlite fotky stromu e-mailom na bonsai@e-bonsai.sk spolu s telefónnym číslom a zavoláme Vám my.

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie zaujímavé produkty:

Prihlásenie