SVETOVÉ BONSAJOVÉ ZÁHRADY

KORKOVÝ DUB - Salvatore Liporace

Pridal: Počet zobrazení: 2439

KORKOVÝ DUB - Salvatore Liporace Sardínia je ostrovom nádherných neprístupných pobreží, ktoré lemujú tisíce malebných zátok. Tento ostrov je vyhľadávaný mnohými turistami najmä počas letnej sezóny. Ak sa človek začne zaujímať o vegetáciu, ktorú Sardínia ukrýva, zostane stáť v nemom úžase pred jej botanickými krásami. Druhy stromov, ktoré sú síce rozšírené aj v iných stredomorských oblastiach, práve tu dosahujú svoju majestátnu expresivitu. Človeku, ktorý dokáže vnímať ich hodnotu, sa zdá, že šepkajú svoj príbeh...

Čítajte viac...

WILLI A GUDRUN BENZ

Pridal: Počet zobrazení: 1025

WILLI A GUDRUN BENZ Svojou láskou ku kráse a porozumením nadchli už veľa ľudí po celom svete. Za ich ochotu a snahu podeliť sa o svoje hlboké vedomosti im bola na medzinárodnej výstave Bonsai Slovakia v Nitre udelená Čestná cena magazínu Bonsaj a čaj. Aby sme vám týchto zaujímavých ľudí priblížili, položili sme zopár otázok Willi Benzovi.

Čítajte viac...

Kunio Kobayashi a jeho PALÁC BONSAJOV

Pridal: Počet zobrazení: 1402

Kunio Kobayashi a jeho PALÁC BONSAJOV V pokojnej štvrti na východnom okraji Tokya realizoval Kunio Kobayashi svoj veľký sen a vybudoval tu fascinujúci Palác bonsajov-unikátne dielo klasickej japonskej architektúry a špičkovej bonsajistiky.

Čítajte viac...

Greenwood bonsai studio - HARRY TOMLINSON

Pridal: Počet zobrazení: 1706

Greenwood bonsai studio - HARRY TOMLINSON Harry Tomlinson je svetoznámym odborníkom, ktorého precízne vypracované knihy o bonsajoch sa preložili do mnohých jazykov, vrátane japončiny. So svojou manželkou keramičkou Petrou Engelke, dvomi dospelými synmi Corinom a Paulom, s dvomi fenkami, dvomi bielymi kobylkami a množstvom nádherných bonsajov žije na tichej farme neďaleko Nottinghamu. Píše knihy, vedie bonsajové centrum a buduje pozoruhodnú zbierku bonsajov, ale aj kníh o nich.

Čítajte viac...

Jürgen Zaar KRÁSA SMREKA

Pridal: Počet zobrazení: 1706

Jürgen Zaar KRÁSA SMREKA Na jar v roku 2003 som mal to potešenie prijať pozvanie na demonštráciu tvarovania bonsajov na prvom ročníku Euro-Bonsai-Gala v mestečku Bad Staffelstein v Nemecku. Viac ako mesiac som zvažoval, ktorý strom použijem, pretože ich mám vo svojej zbierke naozaj veľa. Borovice, smrekovce a ďalšie druhy stromov, ale bolo zrejmé, že je už príliš neskorá sezóna pre všetky z nich.

Čítajte viac...

HĽADANIE STAROBYLEJ KRÁSY - Salvatore Liporace

Pridal: Počet zobrazení: 1297

HĽADANIE STAROBYLEJ KRÁSY - Salvatore Liporace Po tom, ako sa nedávno objavili na európskom trhu početné exempláre Juniperus chinensis veľkej hodnoty, dostal sa ostrov Taiwan do popredia svetovej bonsajistiky. Tento vzdialený ostrov, ležiaci pri východnom pobreží Číny, sa vskutku plným právom označuje za kolísku naozaj jedinečnej techniky, ktorá umožňuje vytvárať stromy určené do rúk majstrov tohto skvostného umenia.

Čítajte viac...

BRAZÍLIA NA DLANI - Mário A. G. Leal

Pridal: Počet zobrazení: 1545

BRAZÍLIA NA DLANI - Mário A. G. Leal Krajinná scenéria - Pchen - ťing
„Pchen-ťing je starým umením, ktoré sa snaží stvárniť krajinku na plochej miske, nazývanej suiban, i s tými najjemnejšími detailami.

Aby sa nám to podarilo, potrebujeme uvoľniť našu predstavivosť v očakávaní, čo nám ponúkne samotná príroda.”

Čítajte viac...

Marc Noelanders - MYSTICKÝ TIS

Pridal: Počet zobrazení: 1994

Marc Noelanders - MYSTICKÝ TIS Belgičan Marc Noelanders patrí k svetovej špičke. Svojím sugestívnym prejavom, obrovskými skúsenosťami a umeleckým citom si získal uznanie v mnohých krajinách sveta. Svoje bravúrne umenie predviedol i na 7. ročníku medzinárodnej výstavy Bonsai Slovakia 2004 v Nitre.

Čítajte viac...

Kde sa zrodil prvý bonsaj?

Pridal: Počet zobrazení: 2538

Kde sa zrodil prvý bonsaj? Na našej poslednej ceste do Číny sme okrem tajomstiev prípravy skvostných čínskych čajov hľadali i miesto, ktoré by sa dalo označiť ako bod zrodu bonsajového umenia.

Čítajte viac...

Záhrada majstra Min Hsuan Lo, Taiwan

Pridal: Počet zobrazení: 3659

Záhrada majstra Min Hsuan Lo, Taiwan Záhradu a kolekciu bonsajov začal Min Hsuan Lo budovať v roku 1947 jeho otec a Min Hsuan sa medzi bonsajmi prakticky narodil. Bonsajistike zasvätil celý svoj život. Základom sa naučil ešte v detstve od svojho otca a potom, čo vyštudoval čínsku literatúru na univerzite, vrátil sa domov a začal sa naplno venovať tvorbe bonsajov.

Čítajte viac...

Bonsaje majstra Min Hsuan Lo, Taiwan

Pridal: Počet zobrazení: 10599

Bonsaje majstra Min Hsuan Lo, Taiwan Na ostrove Taiwan sme navštívili mnoho zaujímavých záhrad a kolekcií bonsajových tvorcov. K najkrajším a najzaujímavejším patrila jednoznačne záhrada prezidenta Taiwanskej asociácie tvorcov bonsajov pána Min Hsuan Lo.

Čítajte viac...

Prihlásenie