BONSAI SET: Ficus retusa so skalou + DARČEK

BONSAI SET: Ficus retusa so skalou + DARČEK

FICUS RETUSA so skalou (v hodnote 98€) + DARČEK (v hodnote 9,90€): plastová podmiska + zeolit 0,5L + vzorka hnojiva BioGold

€ 98 s DPH

Dostupnosť: Skladom

Začínate s bonsajmi alebo by ste si radi rozšírili svoju krásnu zbierku? Pripravili sme pre Vás skvelý bonsajový set. K nádhernému vytvarovanému bonsaju FICUS RETUSA v zaujímavom prírodnom prevedení so skalou (v hodnote 98 eur) Vám ako darček grátis pribalíme praktickú podmisku, Zeolit na vytvorenie štýlového zátišia a aj balíček vynikajúceho hnojiva BioGold, aby sa Vám od začiatku darilo.

Fikusy patria k najvďačnejším tropickým listnatým drevinám, ktoré sa výborne dajú pestovať i v bytových podmienkach. Jeho pestovanie i tvarovanie zvládnu aj šikovné deti.

FICUS RETUSA, výška 37 cm

Rozmery misky: 22 x 17 x 6 cm
Výška s miskou: cca 33 - 37 cm

PLASTOVÁ PODMISKA

Rozmery podmisky: 28 x 21 x 2,5 cm
Vnútorné rozmery podmisky: 25 x 18 x 1,5 cm

ZEOLIT: 0,5L       BIOGOLD: 30g

DOVOZCA DO SR A DISTRIBÚTOR: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, spol. s r. o.

Článok a dobré rady o pestovaní tohto druhu bonsajov nájdete na
http://www.e-bonsai.eu/n/fikusy-a-budhovo-osvietenie

Ficus retusa so skalou, cca 35 cmFicuspodmiska so zeolitombiogoldf

DOBRÉ RADY AKO PESTOVAŤ TENTO BONSAI:

Pri pestovaní bytových bonsajov treba poskytnúť stromom najmä:
1. svetlo 2. vodu 3. hnojivo a veľa našej lásky.

To platí aj pre fikusy.
Fikus má rád vodu. Neznáša však premokrenie, vtedy korene podliehajú hnilobe. Je potrebné dopriať mu bohatú zálievku, striedanú s jemným presychaním tak, aby nestál vo vode.

Fikusy potrebujú veľa svetla rovnako ako všetky bytové bonsaje. Na ostrove Tchajwan sme videli krásne zdravé fikusy vyložené priamo na podstavcoch aj v čase tropických horúčav a darilo sa im výborne.

Fikusy pestované v interiéri rady prijmú aj trochu čerstvého vzduchu, preto je vhodné vyložiť ich na jar do záhrady, keď nočné teploty stúpnu nad 15oC. V krátkom čase pozorujeme značné prírastky.

V interiéri pestujeme bonsaje pri okne, aby mali dostatok svetla. Len v chladnejších dňoch treba dávať pozor na prievan a zimu od okien. V zime pozor na kúrenie, suchý vzduch zo sálajúceho radiátora zabije všetky živé rastliny vo svojom dosahu.
Pre dobrý a zdravý rast dreviny pravidelne hnojíme.

Fikus sa veľmi dobre tvaruje strihom i drôtom. Pokiaľ tvarujeme drôtom, musíme dávať veľký pozor na zarezanie drôtu do kôry. Pri veľkom zostrihaní a tvarovaní sa môže drôt zarezať do kôry už po dvoch mesiacoch a často i oveľa skôr, najmä v miestach bujného rastu.
Strihania fikusov sa nemusíme báť. Sú to skutočne veľmi zdatné rastliny a pokiaľ aj urobíme chybu pri strihu, veľmi rýchlo vedia dorásť. Pri akomkoľvek strihaní fikusy púšťajú z rany „mlieko“, preto po skončení práce si treba dôkladne umyť ruky. U fikusov sa využíva i defoliácia – úplné odlistenie stromov s následným skrátením konárikov. Získame tým nové čisté sviežo-zelené menšie listy, ba aj koruna stromu sa nám presvetlí. Tento postup robíme iba v čase, keď je dostatok svetla a vlhkosti, najlepšie od jari do leta.

Fikusy nie sú náročné na pôdu, je dobré však použiť „vzdušný“ substrát. Výborne sa nám osvedčilo pestovanie fikusov v rozdrvenom zeolite. Presádzame v čase plného rastu, najlepšie v apríli, v máji.

http://www.e-bonsai.eu/n/fikusy-a-budhovo-osvietenie

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie