SERISSA FOETIDA VARIEGATA, 33cm

SERISSA FOETIDA VARIEGATA, 33cm

Serissa je stálozelená drevina pochádzajúca zo subtropických a tropických oblastí východnej Ázie, preto sa jej dobre darí v podmienkach našich interiérov, pokiaľ jej zabezpečíme pre rast to, čo nevyhnutne potrebuje.

€ 24,50 s DPH

Dostupnosť: Vypredané

SERISSA FOETIDA, výška 33cm

Rozmery misky: 15 x 10,5 x 6 cm

Farba misky: Modrá

Výška stromu aj s miskou: cca 28 - 33 cm

DOVOZCA DO SR A DISTRIBÚTOR: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, spol. s r. o.

Článok a dobré rady o pestovaní tohto druhu bonsajov nájdete v magazíne Bonsaj a čaj č. 2 alebo na
http://www.e-bonsai.eu/n/serissa-foetida-strom-tisicich-hviezd

SERISSA FOETIDA VARIEGATA, 33cmSERISSA FOETIDA VARIEGATA, 33cmSERISSA FOETIDA VARIEGATA, 33cm

DOBRÉ RADY AKO PESTOVAŤ TIETO BONSAJE:

ŽIVOTODÁRNA VLAHA
Serissa má rada dostatok vlahy. Jej korene by vlastne nikdy nemali úplne vyschnúť. Polievame ju preto denne bohato a zároveň rosíme jej nežné lístky. Ak však strom necháme dlhodobo stáť vo vode, korienky môžu začať odhnívať a to tiež zdraviu stromu nepridá. Snažíme sa preto citlivo nájsť rovnováhu pri polievaní bonsaja. Rosiť listy môžeme však naozaj často. Prospeje to i klíme nášho bytu. Polievanie sa odporúča jemne dočasne znížiť po hlbokom strihu koruny stromu. Zmenší sa tým odparovacia plocha a drevina tak prirodzene potrebuje menej vody. S pučiacimi novými lístkami sa opäť vrátime k pôvodnému polievaciemu režimu.
Bonsaje je najlepšie polievať jemnou spŕškou vody zhora na substrát. Ak polievame zospodu, musíme vedieť, že bonsaj je dobre poliaty až vtedy, keď voda prenikne zospodu až na samotný povrch. Ale aj v tomto prípade polievame občas zhora, čím sa zmyjú minerálne soli vzlínajúce na povrch a zabráni sa vysoľovaniu substrátu.
Pri správnom polievaní má strom zdravý zjav. Ak sa nám podarí bonsaj prepolievať, lístky mu ochabnú, blednú a zmäknú. Ak má serissa vody málo, lístky sú pevné ale bledé, začínajú žltnúť a opadávať.

ZDRAVÁ VÝŽIVA STROMU
Majme stále na pamäti, že len zo samotného substrátu bonsaje nevyžijú a musíme ich pravidelne a výdatne hnojiť. Ak chýba základná výživa, lístky stromu strácajú tlak, serissa málo kvitne a chradne z roka na rok. Preto už na jar začíname vegetačnú sezónu 2-3 hnojeniami tekutými hnojivami bohatými na dusík a potom pokračujeme v pravidelnom hnojení každé 2 týždne až do októbra. V zime stačí hnojiť len asi raz za mesiac.

http://www.e-bonsai.eu/n/serissa-foetida-strom-tisicich-hviezd

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie