Čínske cisárske nožnice 150 mm

Čínske cisárske nožnice 150 mm

CISÁRSKE BONSAJOVÉ NOŽNICE s cisárskym symbolom draka a fénixa, patinované rúčky

€ 15 s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Čínske cisárske nožnice 150 mm

dĺžka: 150 mm
Výroba: Čína, vysoká kvalita náradia

CISÁRSKE BONSAJOVÉ NOŽNICE

Krásne cisárske mestoChang-čou (Hangzhou) na brehu Západného jazera sa preslávilo niekoľkými skvelými objavmi. Tu má svoj pôvod čaj Dračia studňa, slávny nápoj z koreňov lotosových kvetov, spracovanie hodvábu a výroba tradičných čínskych nožníc, aké používajú bonsajisti vo svete.
V Chang-čou sa čínske nožnice vyrábajú bez prestávky 335 rokov a sú povestné svojou kvalitou, ostrosťou, ľahkým pohybom a vypracovanosťou dizajnu. Znalosti sa dedili a zdokonaľovali z generácie na generáciu. Jedným z národných pokladov sa nožnice z Chang-čou stali vďaka záujmu a spokojnosti čínskeho cisára Čchien Lunga z dynastie Čching, ktorý bol nimi taký nadšený, že ich označil za cisárske palácové nožnice. Dnes už majú ostré nožnice z brehu Západného jazera skvelé renomé po celom svete. Najväčšie nožnice aké sa tu vyrábajú majú dĺžku 1,2 m a vážia 3500 g. Naopak najmenšie nožnice sú dlhé len 3,1 cm a vážia 200 g.
Tradičný tvar bonsajových nožníc, aký je v obľube už vyše 300 rokov, je jedinečný a práca s dobrými bonsajovými nožnicami zvyšuje pôvab ošetrovania bonsajov.

© Magazín BONSAJ A ČAJ

c

Nový komentár

* (Povinné)

Ďalšie zaujímavé produkty:

Prihlásenie