Kanuma 2 L

Kanuma 2 L

Kanuma - balenie 2 l - japonský vulkanický substrát na pestovanie azaliek a rododendronov.Distribúcia: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, Nitra

€ 6,90 s DPH

Dostupnosť: Skladom

 

kanuma 2l

Kanuma je vynikajúcim japonským vulkanickým substrátom na pestovanie azaliek a rododendronov.

Ťaží sa v okolí mesta Kanuma neďaleko Tokya. Oblasť Kanuma sa vďaka dostupným ložiskám a ťažbe tohto jedinečného substrátu stala zároveň aj centrom pestovania azaliek. Stojí za to pri návšteve Japonska navštíviť toto miesto, kde sme videli rozsiahle zbierky i obchody s precízne pestovanými a tvarovanými azalkami so širokými koreňovými nábehmi nebari. Všetky sú, samozrejme, sadené do čistej hustej kanumy, ktorú podobne ako akadamu do bonsajových misiek bonsajisti poctivo nabíjajú bambusovými alebo drevenými paličkami. Kanuma je tvrdšia ako akadama, má kyslejšie pH a je typickej bledožltej farby. Môže sa miešať s akadamou, ale najvhodnejšie je používať ju čistú a azalky v nej vysadené hnojiť organickými hnojivami.

 

Kanuma - balenie 14 l

NÁŠ TIP:
Pretože azalky potrebujú kyslejšiu pôdnu reakciu, vyhneme sa zálievke vápenatou vodou, ktorá ju znižuje, a rad-šej ich polievame zachytenou dažďovou vodou.

kanuma

Úryvok z článku Presádzanie bonsajov, Substráty
z magazínu Bonsaj a čaj č.7
Autori:
RNDr. Vladimír Ondejčík, RNDr. Alena Ondejčíková
Bonsai Slovakia, Nitra

© Magazín BONSAJ A ČAJ

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie