YIXING - BONSAI MISKA HOTARU 37

YIXING - BONSAI MISKA HOTARU 37

YIXING HAND MADE

Veľkosť: 37 x 30 x 10 cm

€ 59 s DPH

Dostupnosť: Skladom

YIXING - BONSAI MISKA HOTARU 37

Rozmery bonsajovej misky (dĺžka / šírka / výška):
Veľkosť: 37 x 30 x 10 cm

Tvorba: Ručná práca
Materiál: Keramika - kamenina z Yixingu
Typ keramickej hliny: Zi Ni Huang Ni
Výpal keramiky: Oxidačný, teplota 1200°C, zmrštiteľnosť hliny pri výpale je cca 10 %.
Otvory na dne: Veľké otvory na odtok vody + malé otvory na prevlečenie drôtu slúžiaceho na potenciálne ukotvenie stromu
Krajina pôvodu: Čína
Importér a distribútor: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro.

Bonsajové misky pochádzajú z Yixingu - z mesta slávnych a starobylých keramických dielní, ktoré sa od dynastie Ming špecializujú na výrobu klasických čajových kanvičiek a bonsajových misek.

Kvalitu keramiky zvýrazňujú pečate yixingských keramických dielní.

Bonsajové misky z Yixingu sú predmetom zberateľstva a ich hodnota i cena rokmi rastie. Odporúčame!

OSOBNÝ ODBER

Kamenina, keramická hmota, z ktorej sú misky v Yixingu modelované má vysoký obsah železa a ťažkých hornín, preto je hmotnosť misiek prekvapivo vysoká.

Vzhľadom na vysokú hmotnosť misiek, možnosť poškodenia pri doprave sú veľké a ťažké misky možné len na osobný odber. Ťažké a ploché misky kuriérom ich neposielame. Vďaka za pochopenie.

 HOTARUHOTARUHOTARUHOTARU

BONSAJOVÉ MISKY DOVÁŽAME PRIAMO Z KERAMICKÝCH DIELNÍ YIXINGU

Táto bonsajová keramika, ktorú vám ponúkame, pochádza zo slávneho čínskeho Yixingu. Dovážame ju priamo od producentov spolu s kvalitnými čajovými kanvičkami. Yixing - je vo svete pojmom, je to miesto, kde sa už po stáročia vyrába keramika principiálne skoro nezmeneným spôsobom. Navštívili sme Yixing niekoľkokrát a vždy nás znovu a znovu očaril.

Keramike, princípom bonsajistiky i potrebám stromu rozumieme, bonsajové misky a čajové kanvičky sú našou celoživotnou láskou. Ak je príležitosť, pri cestách do Číny Yixing a dielne zručných majstrov nikdy neobídeme.

YIXING

ŠTRUKTÚRA ČREPU KERAMIKY Z YIXINGU

Štruktúra črepu yixingských kanvičiek je typicky mierne porézna. Misky sú napriek tomu tvrdé a nasiakavosť je minimálna. Glazúry na Yixingskú kameninu sa temer vôbec nepoužívajú. A ak, iba výnimočne.

YIXING

YIXING

YIXING

Yixing je zaujímavým, veľmi starým mestom, v ktorom sa prelínajú tradície s duchom modernej doby.
Na brehu jazera Tai Hu sa toto mesto nachádzalo už pred vyše 2500 rokmi. Kedysi sa volalo Yangxian. Pôvodné meno dostalo za vlády dynastie Qin asi 200 rokov pred naším letopočtom. Týmto starým názvom sa dnes označuje slávny čaj produkovaný v oblasti Yixingu.

YIXING

TVRDÉ KERAMICKÉ RUDY

V oblasti Yixingu sa nachádzajú jedinečné náleziská ílov vhodných na výrobu keramiky. Ložiská ležia vo vrstvách pod nánosmi ťažkých sedimentov a ich vek sa odhaduje na 200 až 400-miliónov rokov.
Keramika sa v oblasti Yixingu vyrábala údajne už pred 2 000 rokmi.

Najprv sa pálila jednoduchým starým spôsobom a neskôr sa tu vybudovali dômyselné obrovské dračie pece, ktoré sa vlnili na šikmých svahoch hôr.

YIXING

Základom úspechu sú ložiská unikátnych ílov a rúd, ktoré sa nachádzajú v oblasti Su-shan najmä v kopcoch Huang-long-shan a Zhao-zhuang-shan. Keramika sa nevyrába priamo v meste Yixing, ale v oblasti nazývanej Dingshuzhen. Táto oblasť zahŕňa slávny Sushan, v ktorom sa tradične vyrábala jemná keramika a Ding-shan známy širšou produkciou rôznych keramických výrobkov. V Ding-shane sa nachádzajú desiatky keramických tovární a stovky drobných výrobcov. Ich keramika je hutná, tvrdá, vysoko pálená a pre svoje vlastnosti sa nazýva kameninou.

YIXING

Jedinečné ložiská minerálnych ílov podľa expertov nemajú vo svete obdobu. Špeciálna purpurová kamenina dostala pomenovanie zi-sha. Nejde len o jednoduché íly, no o tvrdú zmes obsahujúcu kremeň, kaolín, sľudu a oxidy železa. Práve vysoký obsah železa (vyše 8% Fe2O3) dáva keramike neobvyklú purpurovú farbu, ktorou sa Yixingské čajníky tak preslávili. No slávna keramika môže mať aj mnoho iných odtieňov a farieb.

Farba črepu závisí to od obsahu jednotlivých nerastných zložiek v rude. Základná surovina, ktorá sa tu doluje je tvrdá ako kameň a vyžaduje si špeciálne spracovanie. Vďaka nej sú aj steny čajových kanvičiek pevné, hutné a zároveň porézne. Na dotyk majú jemnú piesčitú textúru, ktorá si nevyžaduje glazovanie.

YIXING

YIXING INŠPIROVAL SVET

Íly typu zi-sha sa v oblasti Yixingu začali ťažiť a spracovávať už za dynastie Severných Sungov (960-1127), teda asi 500 rokov predtým, ako sa z nich vyrobila prvá čajová kanvička, ako ju poznáme dnes. No ich jedinečné vlastnosti, najmä vysoká hutnosť a súdržnosť sú priam predurčené na výrobu mimoriadne kvalitných čajových kanvičiek a bonsajových misiek, aké sa preslávili vo svete krátko po tom, čo sa v 17. storočí začali vyvážať do Európy, najmä do koloniálnych veľmocí, akými boli Holandsko, Británia a Portugalsko. Čajníky a misky z Yixingu boli veľkou inšpiráciou pre keramické dielne v susednej Kórei, v Japonsku a neskôr i pre ostrov Taiwan. Majstri v okolitých krajinách sa silne inšpirovali krásnymi tvarmi i kvalitou čínskych čajových kanvičiek a bonsajových misiek a často i kopírovali dokonalú keramiku z Yixingu.

YIXING

YIXING

YIXING

YIXING

... ALE NAJMÄ

Keramika Yixing má svoju dušu a dokáže poskytnúť človeku veľa radosti a pozitívnych zážitkov.

Bonsajová miska rovnako ako čajová kanvička z Yixingu nestare, ale so svojim majiteľom zreje k dokonalosti ...

... odporúčajú Alenka a Vladimír Ondejčíkoví

Yixing

YIXING

... Kanvičky z Yixingu v Čajovni dobrých ľudí

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie