SVET KRÁSNYCH ZÁHRAD

Bonsaje Z Tigrej hory

Počet zobrazení: 2651

Bonsaje Z Tigrej hory   DESAŤTISÍC VYHLIADOK Ak navštívite dnešné Su-čou a chcete vidieť tie najhodnotnejšie čínske bonsaje vytvarované podľa klasického sučouského štýlu, ktorý je hlavným bonsajovým štýlom Číny a má korene až v samotných prvopočiatkoch bonsajového umenia, vyberte sa na Tigriu horu. Tu sa v horskej vile na úbočí kopca pod staručkou pagodou nachádza Záhrada desaťtisícich vyhliadok (Wanťing šan čuang). V roku 1978 bolo do nej sústredených 600 najlepších diel sučouského bonsajového umenia.

Čítajte viac...

Bonsaje V BODE ALFA

Počet zobrazení: 2221

Bonsaje V BODE ALFA Kolískou bonsajového umenia bola stará Čína. To sa píše v každej knižke o bonsajoch. Kam až nás však zaviedlo hľadanie konkrétneho miesta v tejto rozľahlej a mnohotvárnej krajine za naozaj prvou myšlienkou pestovať malé stromky v miskách, tvarovať ich a zdobiť si nimi záhrady a obydlia?

Čítajte viac...

GINKGO BONSAI CENTER

Počet zobrazení: 3157

GINKGO BONSAI CENTER DVANÁSŤ HODÍN DENNE
Toto leto som mal možnosť pracovať na mesačnej študijnej stáži v jednej z najkrajších bonsajových záhrad Európy, v belgickom Ginkgo Bonsai Center neďaleko Gentu. Centrum vedie Danny Use a Ingrid Vanlommel.

Vybudovať takúto rozsiahlu zbierku bonsajov určite nebolo ľahké a aj dnes to dá veľa práce. Na údržbe tisícok bonsajov pracuje niekoľko ľudí 7 dní v týždni 12 hodín denne. Iba v zime sa pracovné tempo mierne uvoľní.

Čítajte viac...

Prihlásenie

Stránka používa cookies. Viac info