FOTO-VIDEO GALÉRIE ZO SVETA BONSAJOV

FOTO-GALÉRIE ZO SVETA BONSAJOV

Na cestách svetom sme videli mnohé krásne miesta, slávne bonsaje, hory a unikátne záhrady...   Snažili sme sa ich zachytiť svojimi fotoaparátmi.
Pozývame Vás na potulky svetom bonsajov.

FOTO-GALÉRIE ZO SVETA BONSAJOV

FOTO-GALÉRIE ZO SVETA BONSAJOV

Foto:  © Alenka a Vladimír Ondejčíkoví, Bonsai Slovakia, Nitra

TAKAGI BONSAI MUSEUM Tokio

Počet zobrazení: 2256

TAKAGI BONSAI MUSEUM Tokio V samotnom rušnom centre Tokia pri stanici Ičigaja vo štvrti Čijoda-hu by náhodný turista asi ťažko hľadal v 9-poschodovej ultramodernej budove slávne múzeum bonsajov. A predsa, najvyššie poschodia sídla prosperujúcej spoločnosti Meiko vystavujú na obdiv kolekciu bonsajov, ktoré boli prednedávnom klasifikované do zvláštnej kategórie ako súčasť národného pokladu.

Čítajte viac...

5. SVETOVÝ KONGRES WBFF 2005 vo Washingtone

Počet zobrazení: 1651

5. SVETOVÝ KONGRES WBFF 2005 vo Washingtone Pod týmto mottom zorganizoval bonsajový svet v spolupráci so zberateľmi starých historických bonsajových misiek a suiseki vrcholné podujatie roku 2005. Piaty svetový kongres WBFF (World Bonsai Friendship Federation) sa konal v hoteli Hilton vo Washingtone, D.C. 28. - 31. mája 2005.

Čítajte viac...

Svetový bonsajový kongres v Španielsku

Počet zobrazení: 2033

Svetový bonsajový kongres v Španielsku Mistral Bonsai, jedna z najdôležitejších súťažných výstav Európy, sa konala v španielskom Camarales v apríli tohto roku. Ochrannú ruku nad ňou držalo Jej veličenstvo kráľovná Dona Sofia. Zúčastnili sa jej milovníci bonsajov a suiseki z celého sveta. Hviezdou podujatia bol japonský majster Kunio Kobayashi, známy medzi bonsajistami vďaka svojej dokonalej práci.

Čítajte viac...

Svetový kongers, Mníchov, Nemecko

Počet zobrazení: 1533

Mníchov 2001 – očami Bonsai centra Nitra – stretnutia s bonsajovými majstrami, množstvo inšpirácii a nápadov, výborný hotel... To bol 4 .ročník svetovej výstavy bonsajov. Písať o veľkej výstave v malom, to asi ani nejde, tak aspoň niekoľko postrehov:

Čítajte viac...

GOLD MEDAL - 6. Svetový bonsajový kongres Portoriko II.

Počet zobrazení: 2740

GOLD MEDAL - 6. Svetový bonsajový kongres Portoriko II. Do Portorika sme prileteli temer tak, ako nás Pánboh stvoril. Mali sme len to, čo sme mali na sebe a fotoaparát v ruke. Kufre boli v nedohľadne niekde mimo amerického kontinentu. Našli sa až po dvoch dňoch a vyzerali, akoby tú dlhú trasu ponad Atlantik prekonali vlastnými silami. Rozbila sa dokonca aj jedna z bonsajových misiek, ktoré sme niesli do súťaže. No možno to bola len malá daň za úspešné prekonanie silných turbulencií, do ktorých sme sa dostali s lietadlom neďaleko bermudského trojuholníka. Takže sme boli naozaj radi, že sme konečne v Portoriku! Vivat Karibik!

Čítajte viac...

GOLD MEDAL - 6th World Bonsai Convention Portoriko I.

Počet zobrazení: 1386

GOLD MEDAL - 6th World Bonsai Convention Portoriko I. Ako sme sľúbili, hlásime sa Vám zo 6. Svetového bonsajového kongresu v Portoriku. Leteli sme z Viedne cez Paríž, Atlantu a pristáli sme v San Juan. Teda boli sme radi, že sme pristáli, lebo pri klesaní sme sa dostali do takých turbulencií, že lietadlo padalo a ľudia lietali vysoko nad sedadlami, zavládla riana panika. Ale potom sa to ustabilizovalo a normálne sme pristáli v Pororiku. Teda my sme tam prileteli, ale naša batožina nie. Našla sa kompletne až po 2 dňoch. Toľko cestovateľský bulvár.

Čítajte viac...

Kongres BCI-IBS - Saint Vincent, Taliansko

Počet zobrazení: 3506

Kongres BCI-IBS - Saint Vincent, Taliansko Značnému záujmu publika sa tešila aj prednáška Japonky Hideko Metaxas o umení keido. (Podobnosť mena pani Metaxas a známeho drinku nie je vôbec náhodná). Keido vysvetľuje základné estetické a filozofické princípy usporiadania predmetov v tradičnom japonskom výklenku tokonoma a dokonalého prezentovania bonsajov a suiseki na výstavách. Hlavným lídrom školy keido je Japonec Uhaku Sudó. Tento majster je známy aj ako významný tvorca bonsajov v literátskom štýle. Vytvoril centrum učenia keido severne od Tokia. Mali sme to šťastie navštíviť ho pred piatimi rokmi a hlboko nás zasiahla dokonalosť čajovní, záhrad i celého komplexu Chikufu-en, ktorým nás previedol.

Čítajte viac...

Noelanders Trophy 2007, Belgicko

Počet zobrazení: 1496

Noelanders Trophy 2007, Belgicko Marc Noelanders prepožičal výstave belgickej asociácie svoje meno ako záruku kvality. Pred pár rokmi bol Marc Noelanders na Slovensku ako hlavný hosť výstavy Bonsai Slovakia 2004 a na svoj pobyt stále v dobrom spomína a slovenským bonsajistom posiela svoje pozdravy. Jeho tvarovania bonsajov nájdete v magazíne Bonsaj a čaj č. 3 a aj na stránke www.bonsai-slovakia.sk .

Čítajte viac...

Kongers EBA, San Maríno

Počet zobrazení: 2097

Kongers EBA, San Maríno "Kongres Európskej bonsajovej asociácie bude v roku 2004 v San Maríne," rozhodol výbor EBA pred pár rokmi. Úprimne sme sa tomu potešili, pretože San Maríno nám vždy pripadalo, akoby v ňom pred storočiami zastal čas. Ako rozprávková krajina, ktorá sa znenazdajky prehupla do reality a už sa viac nevedela vrátiť späť.

Čítajte viac...

Summercamp - Harry Tomlinson , Anglicko

Počet zobrazení: 1739

Summercamp - Harry Tomlinson , Anglicko V rokoch 2000- 2004 bol RNDr. Vladimír Ondejčík pozývaný na letný bonsajový Summercamp Harry Tomlinsona ako lektor, aby tam predvádzal demonštrácie tvarovania bonsajov a viedol tvorivé dielne. Boli to príjemné a zaujímavé stretnutia, na ktorých zrodilo niekoľko pekných bonsajov.

Čítajte viac...

Keramika - Petra Engelke, Anglicko

Počet zobrazení: 3247

Keramika - Petra Engelke, Anglicko Počas účinkovania na Golden October 2004 v Anglicku sme pre vás nafotili i tvorbu významnej európskej keremičky Petry Engelke, manželky Harry Tomlinsona. Petra Engelke vytvára unikátne diela starou japonskou technikou raku a ďalšími podobnými technikami. V jej bonsai miskách rastie veľa unikátnych bonsajov po celom svete.

Čítajte viac...

Greenwood Bonsai Garden, Anglicko

Počet zobrazení: 1643

Greenwood Bonsai Garden, Anglicko Golden October = Posledná jesenná akcia v bonsajovom centre Harry Tomlinsona bola vydarená. RNDr. Vladimír bol pozvaný ako hlavný demonštrátor podujatia a vytvaroval tu niekoľko zaujímavých stromov. Jeseň bola veľmi príjemná. Chladné skoré rána - Harry pripravoval i podával raňajky vonku v každom počasí - krásne vyfarbené lístie javorov - zbierka erotických bonsajov - to bola Greenwood Bonsai Garden v roku 2004.

Čítajte viac...

Satsuki festival, Belgicko

Počet zobrazení: 2854

Satsuki festival, Belgicko Každoročne v koncom mája rozkvitajú azalky a tak sa v Japonsku i v niektorých európskych krajinách, najmä v Belgicku, Holandsku a Nemecku, konajú špeciálne výstavy zamerané na krásu a rozmanitosť ich kvetov.

Čítajte viac...

Cesta do Japonska - putovanie prvé KOKUFU-TEN

Počet zobrazení: 1636

Cesta do Japonska - putovanie prvé KOKUFU-TEN Kto z milovníkov bonsajov netúži navštíviť Japonsko... Je naozaj tak svojrázne, ojedinelé, presvedčivé, burcujúce a inšpirujúce? Krajina klasických japonských záhrad, prastarých bonsajov, čajového obradu, jemných umení, precíznej techniky, zenu, nezlomných samurajov, prítulných gejší, a miliónov bezmenných sporiadaných tmavovlasých ľudí v čiernych oblekoch disciplinovane sa prevážajúcich sem a zase tam slávnymi rýchlovlakmi, vlakmi, vláčikmi, metrami a autobusmi, aby si splnili svoje povinnosti, ako káže tradícia a zmysel pre usporiadanosť.

Čítajte viac...

KORKOVÝ DUB - Salvatore Liporace

Počet zobrazení: 4081

KORKOVÝ DUB - Salvatore Liporace Sardínia je ostrovom nádherných neprístupných pobreží, ktoré lemujú tisíce malebných zátok. Tento ostrov je vyhľadávaný mnohými turistami najmä počas letnej sezóny. Ak sa človek začne zaujímať o vegetáciu, ktorú Sardínia ukrýva, zostane stáť v nemom úžase pred jej botanickými krásami. Druhy stromov, ktoré sú síce rozšírené aj v iných stredomorských oblastiach, práve tu dosahujú svoju majestátnu expresivitu. Človeku, ktorý dokáže vnímať ich hodnotu, sa zdá, že šepkajú svoj príbeh...

Čítajte viac...

WILLI A GUDRUN BENZ

Počet zobrazení: 1532

WILLI A GUDRUN BENZ Svojou láskou ku kráse a porozumením nadchli už veľa ľudí po celom svete. Za ich ochotu a snahu podeliť sa o svoje hlboké vedomosti im bola na medzinárodnej výstave Bonsai Slovakia v Nitre udelená Čestná cena magazínu Bonsaj a čaj. Aby sme vám týchto zaujímavých ľudí priblížili, položili sme zopár otázok Willi Benzovi.

Čítajte viac...

Kunio Kobayashi a jeho PALÁC BONSAJOV

Počet zobrazení: 2060

Kunio Kobayashi a jeho PALÁC BONSAJOV V pokojnej štvrti na východnom okraji Tokya realizoval Kunio Kobayashi svoj veľký sen a vybudoval tu fascinujúci Palác bonsajov-unikátne dielo klasickej japonskej architektúry a špičkovej bonsajistiky.

Čítajte viac...

Greenwood bonsai studio - HARRY TOMLINSON

Počet zobrazení: 2883

Greenwood bonsai studio - HARRY TOMLINSON Harry Tomlinson je svetoznámym odborníkom, ktorého precízne vypracované knihy o bonsajoch sa preložili do mnohých jazykov, vrátane japončiny. So svojou manželkou keramičkou Petrou Engelke, dvomi dospelými synmi Corinom a Paulom, s dvomi fenkami, dvomi bielymi kobylkami a množstvom nádherných bonsajov žije na tichej farme neďaleko Nottinghamu. Píše knihy, vedie bonsajové centrum a buduje pozoruhodnú zbierku bonsajov, ale aj kníh o nich.

Čítajte viac...

Jürgen Zaar KRÁSA SMREKA

Počet zobrazení: 2809

Jürgen Zaar KRÁSA SMREKA Na jar v roku 2003 som mal to potešenie prijať pozvanie na demonštráciu tvarovania bonsajov na prvom ročníku Euro-Bonsai-Gala v mestečku Bad Staffelstein v Nemecku. Viac ako mesiac som zvažoval, ktorý strom použijem, pretože ich mám vo svojej zbierke naozaj veľa. Borovice, smrekovce a ďalšie druhy stromov, ale bolo zrejmé, že je už príliš neskorá sezóna pre všetky z nich.

Čítajte viac...

HĽADANIE STAROBYLEJ KRÁSY - Salvatore Liporace

Počet zobrazení: 2112

HĽADANIE STAROBYLEJ KRÁSY - Salvatore Liporace Po tom, ako sa nedávno objavili na európskom trhu početné exempláre Juniperus chinensis veľkej hodnoty, dostal sa ostrov Taiwan do popredia svetovej bonsajistiky. Tento vzdialený ostrov, ležiaci pri východnom pobreží Číny, sa vskutku plným právom označuje za kolísku naozaj jedinečnej techniky, ktorá umožňuje vytvárať stromy určené do rúk majstrov tohto skvostného umenia.

Čítajte viac...

BRAZÍLIA NA DLANI - Mário A. G. Leal

Počet zobrazení: 2224

BRAZÍLIA NA DLANI - Mário A. G. Leal Krajinná scenéria - Pchen - ťing
„Pchen-ťing je starým umením, ktoré sa snaží stvárniť krajinku na plochej miske, nazývanej suiban, i s tými najjemnejšími detailami.

Aby sa nám to podarilo, potrebujeme uvoľniť našu predstavivosť v očakávaní, čo nám ponúkne samotná príroda.”

Čítajte viac...

Marc Noelanders - MYSTICKÝ TIS

Počet zobrazení: 2913

Marc Noelanders - MYSTICKÝ TIS Belgičan Marc Noelanders patrí k svetovej špičke. Svojím sugestívnym prejavom, obrovskými skúsenosťami a umeleckým citom si získal uznanie v mnohých krajinách sveta. Svoje bravúrne umenie predviedol i na 7. ročníku medzinárodnej výstavy Bonsai Slovakia 2004 v Nitre.

Čítajte viac...

Kde sa zrodil prvý bonsaj?

Počet zobrazení: 3064

Kde sa zrodil prvý bonsaj? Na našej poslednej ceste do Číny sme okrem tajomstiev prípravy skvostných čínskych čajov hľadali i miesto, ktoré by sa dalo označiť ako bod zrodu bonsajového umenia.

Čítajte viac...

Záhrada majstra Min Hsuan Lo, Taiwan

Počet zobrazení: 4306

Záhrada majstra Min Hsuan Lo, Taiwan Záhradu a kolekciu bonsajov začal Min Hsuan Lo budovať v roku 1947 jeho otec a Min Hsuan sa medzi bonsajmi prakticky narodil. Bonsajistike zasvätil celý svoj život. Základom sa naučil ešte v detstve od svojho otca a potom, čo vyštudoval čínsku literatúru na univerzite, vrátil sa domov a začal sa naplno venovať tvorbe bonsajov.

Čítajte viac...

Bonsaje majstra Min Hsuan Lo, Taiwan

Počet zobrazení: 12415

Bonsaje majstra Min Hsuan Lo, Taiwan Na ostrove Taiwan sme navštívili mnoho zaujímavých záhrad a kolekcií bonsajových tvorcov. K najkrajším a najzaujímavejším patrila jednoznačne záhrada prezidenta Taiwanskej asociácie tvorcov bonsajov pána Min Hsuan Lo.

Čítajte viac...

Proces tvorby raku - Petra Engelke, Anglicko

Počet zobrazení: 2142

Proces tvorby raku - Petra Engelke, Anglicko Počas účinkovania na Golden October 2004 v Anglicku sme pre vás nafotili i tvorbu významnej európskej keremičky Petry Engelke, manželky Harry Tomlinsona. Petra Engelke vytvára unikátne diela starou japonskou technikou raku a ďalšími podobnými technikami. V jej bonsai miskách rastie veľa unikátnych bonsajov po celom svete.

Čítajte viac...

RAKU Petry Engelke, Anglicko

Počet zobrazení: 2675

RAKU Petry Engelke, Anglicko Raku dáva veľký priestor kreativite a naozaj akoby sa jej krása rodila priamo v ohni. Na Raku sa môžu použiť ľubovoľné hliny i glazúry bez obmedzenia. V ťažkej redukčnej atmosfére, ktorá nastáva po horení v uzavretom kontajneri, reaguje hlina i glazúry inak, ako by tomu bolo za prítomnosti vzduchu.

Čítajte viac...

TOKONAME - Kolíska japonskej keramiky

Počet zobrazení: 3481

TOKONAME  - Kolíska japonskej keramiky Meno Tokoname je medzi milovníkmi bonsajov dobre známe ako synonymum vysokej kvality. Tokoname je mesto ležiace v centrálnej oblasti Japonska a práve tu sa vyrábajú tie najlepšie bonsajové misky na svete. Počet obyvateľov dosahuje 51 000. Na západ od mesta Tokonome sa rozprestiera rovina, lemujúca zátoku Ise, zatiaľ čo na východe sa dvíha výrazne kopcovitý terén. Od dávnych čias bolo Tokonome známe ako mesto keramiky.

Čítajte viac...

TOKONAME - História

Počet zobrazení: 3219

TOKONAME - História História Tokoname je vlasne históriou japonskej keramiky. Tokoname sa pôvodne nazývalo Tokonabe a bolo jedným z pradávnych stredísk prvotnej výroby keramiky na japonských ostrovoch. Okrem tohoto zaujímavého miesta na pobreží Chita Penninsula horeli ohne v hrnčiarskych peciach i v oblastiach Seto, Echizen, Šigaraki, Tanba a Bizen.

Čítajte viac...

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.

Prihlásenie