Sageretia theezans, 23-28cm

Sageretia theezans, 23-28cm

Sagerécie, pestované v umeleckých miskách, zdobili interiéry a záhrady cisárskeho dvora, vzdelaných učencov i bohatých obchodníkov už na počiatku éry bonsajového umenia.

€ 29,50 s DPH

Dostupnosť: Skladom

Sageretia theezans, 23-28 cm

Rozmery misky: 15 x 10,5 x 6cm

Výška s  miskou: cca 23-28 cm

Farebný odtieň a prípadne aj tvar keramickej misky môžu mierne varírovať. Radi Vám na požiadanie pošleme foto konkrétneho stromu.

Pestovateľ, importér a distribútor: Bonsai Slovakia - Čajovňa dobrých ľudí, sro.

Článok a dobré rady o pestovaní tohto druhu bonsajov nájdete v magazíne Bonsaj a čaj č. 6 alebo na

http://www.e-bonsai.eu/n/sagerecia-caj-bedarov

Sageretia theezans, 23-28cmSageretia theezans, 23-28cmSageretia theezans, 23-28cm

DOBRÉ RADY AKO PESTOVAŤ TIETO BONSAJE: 

KRÁSNY TVAR
Sagerécie sú veľmi vďačnými drevinami na bonsaje, ale vyhľadávajú a často ich používajú aj milovníci miniatúrnych krajiniek, pre ktoré sú svojím habitom ako stvorené.
V južnej Číne sa sagerécie už po storočia pestovali najmä spôsobom nazvaným Lingnang, teda tvarovali sa len strihom a prirodzeným rastom. Aj takouto jednoduchou pestovateľskou metódou bez používania drôtu sa dal dosiahnuť želaný tvar bonsajov.
Sagerécie môžeme tvarovať do ľubovoľného štýlu aj drôtom a ďalšími technikami, ktoré znášajú veľmi dobre. Konáriky môžeme vydrôtovať hneď po zdrevnatení.
Ak chceme, aby nám konáre zhrubli, či by sme sa radi potešili úrode plodov, necháme vetvičky voľne rásť do dĺžky i do hrúbky. Ak je naším cieľom hustá rovnomerná koruna, ostriháme sagerécie na jar výrazným spätným rezom a potom ich celú sezónu zaštipujeme do žiadaného tvaru.
Odrezky pomerne ľahko zakoreňujú, preto ich po zostrihnutí môžeme pozapichovať do vlhkého piesku, alebo sa odporúča i zakoreňovanie v pohári vody (2-4 týždne). Dôležitá je pri tom teplota 20-30°C.

NEZABÚDAME NA VÝŽIVU
Okrem slnka, vody a vzduchu majú sagerécie rady i dostatok výživy. Preto ich v priebehu vegetačnej sezóny (od skorej jari do polovice októbra) hnojíme pravidelne každé dva týždne tekutým hnojivom, alebo môžeme použiť aj pevné hnojivá, ktoré sa vpravia na jar do substrátu. Pri teplom zimovaní hnojíme aj počas zimy minimálne raz za mesiac. Skoro na jar po zostrihaní a novom vyrašení lístkov odporúčame pridať do pôdy hnojivo s vyšším obsahom vápnika. 

PRESÁDZANIE
Sagerécie je najvhodnejšie presádzať skoro na jar. Mladým stromom to prospeje asi každé dva roky, staršie môžeme nechať v miske dlhšie. Ak je potrebné skrátiť dlhé prerastajúce korene, je vhodné znížiť ich objem asi o 30%. Na zeminu nemajú zvláštne nároky, môžeme záhradnícky substrát odľahčiť pieskom a doplniť rašelinou 1:1:1. A vzhľadom na časté polievanie je vhodné na spodok misky dať štrkovú drenáž.

SageretiaSageretia

http://www.e-bonsai.eu/n/sagerecia-caj-bedarov

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Ďalšie zaujímavé produkty:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie